Kategorie: Dotace z MŠMT

110 let od založení Sokola

110 let od založení Sokola

Oslavy 110 let Sokola Deštná

 

V letošním roce uplynulo 110 let od založení organizované tělovýchovy v Deštné. Podle oficiálních záznamů byl Sokol v Deštné založen 16.4.1907.

V současné době má Sokol 171 členů v 9 oddílech, z toho 47 dětí. Organizovanou soutěž hrají pouze fotbalisté v okresní soutěži A mužů, gymnastika dívek se účastní několika závodů, ostatní sporty se dělají již především pro radost z pohybu. Pro shrnutí máme tyto oddíly, fotbal muži, stará garda a děti, gymnastika dívek, aerobic, florbal děti, volejbal, jóga, SPV (sport pro všechny), cvičení s dětmi, nohejbalisté pořádají turnaj, tenisový oddíl již organizovaně nepůsobí.

V minulosti proběhlo několik jmenování čestných členů a tato generace zatím oceněna nebyla a tak jsme při výročí 110 let založení TJ nově jmenovali tyto členy, in memoriam:

 

Karek Klik

Jan Hlavsa

Zdeňek Talián

Josef Fiala

Ota Loter

Jiří Rataj

František Staněk

 

Čestným členstvím byli rovněž oceněni žijící členové této generace, kteří se do dnešních dnů tak trochu motají kolem těch svých sportů, a jsou to:

 

Růžena Fialová - gymnastika

Jana Ratajová - jóga

Milan Čejna - volejbal

a Vladimír Kučera – fotbal.

 

Zvláštní poděkování a také čestné členství pak patří panu Františku Kvapilovi, za jeho práci při sepisování historie Sokola.

Všem těmto patří náš dík.

Na závěr, bych rád poděkoval všem, kteří se podílejí na chodu Sokola v dnešní době, věnují tomu svůj volný čas a dělají vše, aby se dál psal historie Sokolu v Deštné.

Nesmím také zapomenout poděkovat městu Deštná za podporu, kterou sportu v Deštné věnuje, ale také firmám, které nás pravidelné podporují nebo podpořily tuto akci, jsou to:

AGRA Deštná, Signum Deštná – žárová zinkovna, Autoservis Dáda, Klempířství Čejna Zdeněk, Elektroinstalace František Poslušný, Kamenolom Deštná, Restaurace u KD Václav Traxnmandl, Myslivecké sdružení Deštná, Autodoprava Miroslav Martínek a pan Pavel Stránský.

Oslavy proběhly v sobotu 24.6.2017 za velké účasti všech generací sportovců z Deštné a okolí. Pekli jsme prase, podával se výborný gulášek, pivo a limo teklo proudem. Hráli se dva fotbaly (výsledky níže) a zhlédli jsme vystoupení místních gymnastek, aerobiku a nakonec proběhla pouťová zábava, kde někteří tancovali až do rána.

Pavel Kučera, předseda TJ Sokol Deštná, z.s.

 

První zápas nad 50 let

Deštná: Košice (2:1) 3:3

Branky: Bognár Karel, Čejna Zeněk, Trťík Ota z penalty

Sestava: Brankáři: Havlík, Staněk                Obrana: Melišík T., Drs L., Škoda, Hořký, Čejna Z.

Záloha: Drs M., Rataj, Vojta, Trtík, Bažek, Bognár                             Útočníci: Bušta, Štefan P.

 

 

 

 

Druhý zápas nad 35 let

Deštná: Myslkovice (2:0) 2:2

Branky: Štefan Jan, Kučera Vladimír

Sestava: Brankář: Koktavý                                     Obrana: Klaus, Petrů Jos., Hanzálek, Prágr,

Záloha: Řepa Fr., Blažek J., Maršák, Pígl               Útočníci: Kučera Vl., Štefan

Střídali: Petrů Jar., Šašek, Poslušný, Staněk H.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.