< návrat zpět

Zhodnocení sezóny 2010

Stará garda Deštná – ohlédnutí za rokem 2010

Stejně jako v letech minulých, i pro rok 2010 nám byl „manažerem“ a „trenérem“  v jedné osobě, Lubošem Drsem ,připraven velice bohatý program, čítající v souhrnu  14 utkání , z toho 6 na na třech turnajích starých gard, hraných v Novosedlech , Deštné  a Horním Žďáře. Původně měl být seznam zápasů ještě rozsáhlejší, ale plánovaná dvě utkání s ženami Bohemia Tábor, turnaj v Kardašově Řečici a závěrečné utkání sezony před dokopnou s Kardašovou Řečicí se neuskutečnily.

Rok jsme začali, jako již tradičně, Novoročním fotbálkem „ženatí proti svobodným“, kterého se nezúčastňují pouze hráči „Staré gardy“, ale všichni aktivní a neaktivní fotbalisté Sokola Deštná, kteří  toho jsou po  Silvestrovských oslavách schopni. Výsledek není podstatný, důležité je to, že všichni tento Novoroční „výkon“ přežili ve zdraví…

Samotná sezona Staré gardy pak již probíhala takto:

9.4.2010 _  Deštná – Plavsko  1:1 (0:0) – úvodní zápas sezony proti tradičnímu soupeři z Plavska. V utkání jsme byli aktivnějším týmem a  vedli  jsme  brankou Kučery Vl. 1:0. V závěru zápasu jsme se ale nechali zatlačit soupeřem do defenzivy, a ten toho dokázal využít ke vstřelení vyrovnávací branky.

23.4.2010 _ Košice – Deštná  3:0 (1:0) – k dalšímu utkání jsme zajížděli do Košic u Tábora. Na tohoto soupeře se nám v poslední době již tradičně moc nedaří a ani tento zápas nebyl vyjímkou. Domácí byli lepším týmem a po zásluze nás i tentokrát porazili.  Stínem utkání bylo zranění Pavla Stránského, které se , bohužel, projevilo jako vážnější, a Pavel musel  pro tento rok předčasně ukončit sezonu.

2.5.2010 _ Bohemia Tábor (ženy) – Deštná – toto velice očekávané utkání s týmem žen, hrajícím krajský přebor, se pro marodku hráček soupeře neuskutečnilo…

14.5.2010 _ Deštná – Kamenice n. Lipou  1:4 (0:1) -  ani ve třetím utkání sezony se nám nepodařilo zvítězit. Silnému soupeři z kamenice nad lipou jsme dokázali vzdorovat pouze v prvním poločase, ve druhém jsme již na fyzicky zdatnější ( a mladší) Kameničáky nestačili a po zásluze jsme prohráli. Naší jedinou branku vstřelil Vl. Kučera, na víc bohužel nebylo…

28.5.2010 _ Kamenice n. Lipou – Deštná  6:2 (2:0) - Kamenice byla i v odvetě opět o třídu lepší a ani tentokrát nám nedala šanci na vítězství. Naše jediné dvě branky vstřelil ve druhém poločase opět Vl. Kučera, který byl po čtyřech odehraných zápasech naším jediným úspěšným střelcem…

11.6.2010 _ Deštná – Černovice  5:1 (3:1) – Naše první vítězství přišlo až v pátém zápase sezony. V zápase jsme byli tentokrát po celou dobu lepší, projevilo se i to, že bylo dostatek fotbalistů na střídání, a tak hosté tentokrát neměli mnoho šancí na lepší výsledek.  Branky za Deštnou v tomto zápase vstřelili: Vl.Kučera ,Tomšů,Jarda Petrů,Vojta a Kučera P.

26.6.2010 _ Deštná - Bohemia Tábor (ženy) – ani plánované druhé utkání s ženami z Tábora se bohužel neuskutečnilo…

3.7.2010 _ Turnaj v Novosedlech – 4. místo - Turnaje se kromě nás zúčastnila ještě mužstva Žirovnice,Kamenice nad Lipou a domácích Novosedel.  V našem prvním zápase v turnaji jsme se utkali s  K.Řečicí a po nešťastné brance, když M. Drs při odkopu trefil utočníka do nohou, od nichž se odrazil míč do naší branky, jsme prohráli 0:1.(takový ten reklamní "gól z půlky"...). V zápase o 3. místo jsme hráli proti Žirovnici a přestože jsme v utkání dali dohromady 4 branky, prohráli jsme nakonec 3 : 2 (3 : 1). V zápase jsme si totiž dali dvě vlastní branky a díky tomu smolně  prohráli.
Naše jediné dvě branky na turnaji dal Kučera Vl.

17.7.2010 _ Tour de Deštná  - tradiční letní výlet na kolech po okolí Deštné. Letošního výletu se zúčastnilo trochu méňe "cyklistů", zejména naše hezčí polovičky to nějak vypustily a jely pouze tři...., ale i tak super výlet, ujeto necelých 50 km v cyklisticky perfektním počasí....

30.7.2010 _ Žirovnice – Deštná 9:3 (6:1)  - v utkání, hraném v Častrově, jsme neměli proti výbornému týmu Žirovnice šanci. Zejména v prvním poločase to vypadalo na krutý debakl, ve druhém již soupeř tolik „netlačil na pilu“ a nám se podařilo brankami Kučery Vl., Bušty a Šaška korigovat nepříznivý stav, takže konečná prohra byla 9:3.

14.8.2010 _  Memoriál Karla Kadeřábka – 3. místo  - Jubilejního 10.ročníku turnaje starých gard v Deštné se zúčastnila mužstva Novosedel, Zruče n.Sázavou a Deštné.Pozvaná Kamenice n.Lipou se na poslední chvíli omluvila       ( málo hráčů). V prvním zápase jsme se utkali s hosty ze Zruče nad Sázavou. Opět se potvrdila naše nemohoucnost vstřelit branku a prohráli jsme 0:2 (0:1). Ve druhém  zápase proti Novosedlům jsme podali podstatně lepší výkon, vedli jsme již 3:0, ale po totálním výpadku ve druhém poločase,kdy jsme obdrželi 4 branky a ani jednou neohrozili golmana Novosedel, jsme prohráli 3:4. Naše branky  vstřelili  Kučera  Vl.,  Vojta a Štefan. V závěrečném utkání turnaje potom Zruč n.Sázavou porazila tým Novosedel  2:0 a stala se tak zaslouženým vítězem turnaje.

28.8.2010 _ Turnaj v Kardašově Řečici – neuskutečnil se

4. – 5.9.2010 _ Zájezd do Prahy,Dolních Břežan a na Karlštejn – tradiční zájezd směřoval tentokrát do Prahy a jejího okolí. První den jsme navštívili samotnou Prahu, kde nás očekával Milan Hanzálek s rodinou a ujal se i role ochotného průvodce. Poté jsme se přesunuli do Dolních Břežan, kde jsme sehráli utkání s místními „starými pány“.  I po absolvování náročného pražského programu jsme podali dost dobrý výkon a domácí jsme porazili  6:4 (4:0). Naše branky v tomto zápase stříleli: Kučera Vl. 3x, Bušta,Řepa a Petrů J. Druhý den jsme pokračovali v putování na Karlštejn a na závěr zájezdu jsme navštívili Koněpruské jeskyně, které jsou jedny z nejhezčích u nás.

17.9.2010 _ Novosedly – Deštná  4:3 –  v utkání nám pomohlo několik mladších hráčů, ale ani s nimi jsme nedokázali starou gardu Novosedel porazit.  Po vyrovnaném průběhu zápasu jsme nakonec prohráli těsně 4:3, když naše branky vstřelil Kučera Vl, Kučera Vít a Bušta.

2.10.2010 _ Deštná „staří“ – Deštná „mladí“  -  v posledním jednotlivém zápase sezony jsme se měli původně utkat se soupeřem z Kardašovi Řečice. Ti se však na poslední chvíli omluvili, a tak v zápase „na žízeň“ před dokopnou nastoupili proti sobě týmy Deštné, složené ze starších a mladších „starých pánů“.

27.11.2010 _ Turnaj na UMT v Horním Žďáru – 2. místo – třetího ročníku turnaje starých gard na umělé trávě v  Horním Žďáru se kromě nás zúčastnila mužstva Kunžaku,  J.Hradce  a domácí Horní Žďár. V prvním zápase jsme nastoupili proti mužstvu J.Hradce, složenému převážně z trenérů a funkcionářů FK J.Hradec, a po asi nejlepším výkonu podzimu jsme vyhráli brankami Kučery Vl. 2x,Kučery Vítka a Bušty  4:2 a zajistili si tak účast ve finále turnaje. V něm jsme nastoupili proti výbornému mužstvu Kunžaku. Přes veškerou snahu jsme ale v tomto zápase neměli šanci na lepší výsledek a prohráli jsme 2:6, když obě naše branky vstřelil „starý pán“ Vítek Kučera.

27.12.2010 – Turnaj v nohejbale – závěrečné akce roku, turnaje v nohejbale, se v deštěnské tělocvičně zúčastnil rekordní počet 25 hráčů(včetně jedné ženy..), kteří byli nalosováni do sedmi trojic a jedné čtveřice. Po bojích, trvajících téměř 7 hodin, se vítězem turnaje stal tým ve složení Jaroslav Petrů,Jan Staněk a František Stejskal, 2.místo obsadil tým ve složení Richard Rataj, Fiala a Hložek, a na třetím místě skončil tým Luboš Drs, Michal Rataj a Radek Melzoch.

Celkově jsme v roce 2010 sehráli  14 zápasů, z toho 4 vítězné, 1 skončil nerozhodně a 9  jsme bohužel  prohráli, s celkovým skóre   32  :  50

Na fotbalových akcích se v tomto roce jako hráči podíleli:                                                                                                                                

Brankáři:    Havlík, Koktavý, Staněk Jiří

Hráči v poli: Bobr,  Bognár,  Brožek,  Bušta,  Drs L.,  Drs M.,  Drs P.,  Furták,   Hanzálek,  Henze,  Hořký P.,  Koller,  Kučera Vl.,  Kučera P.,  Maršák ,  Martínek,  Petrů Jaroslav,  Petrů Josef,  Pígl,  Plachý M,   Podralský,   Poslušný,  Rataj M.,  Řepa Fr. st.,  Řepa  Fr.ml., Staněk  Jan , Stránský,  Šichta,  Škobys,   Štefan,  Tomšů Z.,  Trtík,  Zavaďák,  a občasná výpomoc z řad mladších – Kučera Vít,  Plachý T., Šašek D., …, a další

Nejlepším střelcem se stal se 15 brankami  Vl. Kučera

Podrobnější popis a fotogalerie z některých akcí najdete na  www.stara-garda-destna.wz.cz

 

                                                                                                                                                                            Milan Havlík