< návrat zpět

Zhodnocení sezóny 2011

Stará garda Deštná – rok 2011

V  uplynulém  roce 2011 , stejně  jako v letech předchozích, sehrála Stará garda fotbalistů Sokola Deštná celou řadu fotbalových zápasů a uspořádala několik dalších aktivit, které s fotbalem přímo, či nepřímo souvisely.

Konkrétně to  bylo  sehrání  16 zápasů, z toho 6 zápasů na třech turnajích starých gard, uspořádání dalšího ročníku hromadného výletu na kolech (tzv.  Tour  de Deštná), tradiční zájezd za poznáním a sportem, tentokrát na Šumavu do obce Stachy, a uspořádání, rovněž již tradičního, vánočního turnaje v nohejbale trojic.

 

Co se týče fotbalových zápasů, z celkem odehraných 16-ti zápasů bylo 7 vítězných, 7 prohraných a 2 zápasy skončily remízou. Celkové skóre bylo v tomto roce kladné, a sice 53:47.  Na vstřelených brankách se podílelo celkem 15 hráčů, nejlepším střelcem se stal, jako každoročně, Kučera Vl. s 12 brankami, druhým střelcem v pořadí byl Bušta  J. s 8 brankami a třetím nejůspěšnějším střelcem byl „starý  pán“  Dan  Maršák  se 7 trefami.

 

Nyní již konkrétně k jednotlivým akcím:

Jako každý rok začal i tento novoročním fotbálkem všech přátel deštěnského fotbalu, kde nejde v žádném případě o výsledek, ale o dodržení tradice „Jak na Nový rok, tak po celý rok“ a v mnohých případech i o holé přežití…., přežili všichni a sezona potom pokračovala takto:

 

27.3.2011 _ Deštná – Meteor Tábor (ženy)  9:2 (5:0) – dlouho očekávaný a několikrát odkládaný zápas s fotbalistkami z Tábora. Přestože děvčata pomýšlejí na postup z KP žen do vyšší soutěže, přece jenom na zkušenost „Old boys“ neměla.

Branky za Deštnou vstřelili: Štefan 4x,Bušta 2x,Kučera Vl. 2x a Poslušný.

 

8.4.2011_ Deštná  - Novosedly n.Nežárkou  6:4 (1:3) – druhý zápas na domácí půdě, který byl ovlivněn silným větrem, a tak kdo měl vítr v zádech, ten útočil. První poločas to byly Novosedly a vyhrály ho 1:3, ve druhém se situace otočila , a tak celkové vítězství zůstalo v Deštné,

Branky za Deštnou :  Kučera Vl. 2x, Maršák 2x, Henze 2x

 

22.4.2011_ Košice – Deštná 2:2 (1:1) – V Košicích jsme dlouhou dobu neuhráli ani bodík, až tentokrát. Vyrovnané utkání skončilo remízou.

Branky za Deštnou: Papež 2x

 

30.4.2011_ Pravá vesnická zabijačka, spojená s pálením čarodějnic - v pergole na hřišti se uskutečnila pravá domácí zabijačka.  Ke konzumaci byly všechny zabijačkové pochutiny (ovárek, jitrničky, jelítka, zabijačkový guláš, maso na grilu ....., atd). Kromě přípravy těchto pochutin probíhala též brigáda na úpravu areálu, zejména tenisových kurtů a k večeru potom proběhlo pálení čarodějnic, spojené se soutěžemi pro malé i velké ...., hlavně  ti velcí se zde vydováděli.....

 

6.5.2011_ Deštná – Kamenice n.Lipou  2:1 (1:1) – rovněž s Kamenicí máme dlouhodobě dost nepříznivou bilanci a tak jsme šli do utkání s tím, že se pokusíme tento trend změnit. A to se tentokrát  povedlo …

Branky za Deštnou: Maršák 2x

 

20.5.2011_ Kamenice n.Lipou – Deštná 1:2 – a povedla se i odveta , hraná následně v Kamenici a tak jsme , po dlouhé době, Kamenici podruhé za sebou porazili, a to i díky střelecké potenci Dády Maršáka, který Kamenici v obou zápasech nastřílel všechny naše branky .

Branky za Deštnou: Maršák 2x

 

3.6.2011_ Deštná – Černovice 3:0 – ani v šestém utkání za sebou jsme neprohráli a na domácí půdě zvítězili nad týmem Černovic.

Branky za Deštnou vstřelili: Petrů Josef, Poslušný, Vojta

 

25.6.2011_ Deštná – Košice 2:3 – pouťové utkání, ve kterém přišla naše první prohra v této sezoně. Košičtí přijeli s poměrně mladým kádrem, na který jsme tentokrát nestačili a tak nám oplatili svojí domácí porážku z úvodu jara…

Branky: Rataj  M. , Kučera Vl.

 

9.7.2011 – Turnaj starých gard v Plavsku – na tomto turnaji jsme se nejprve utkali s Plavskem a přestože jsme již v zápase 2:0 vedli, prohráli jsme 3:2. Branky vstřelil Bušta a Papež. Ve druhém utkání jsme hráli (zřejmě poprvé v historii) s týmem Starého Hobzí, a obdobně jako s Plavskem jsme smolně prohráli o jedinou  branku , a  sice 5:4. Branky v tomto utkání vstřelili:Bušta 2x,Petrů Jos.  a  Štefan.

 

16.7.2011 – Tour de Deštná – opět, jako každý rok, výlet na kolech po okolí Deštné. Tentokrát se jelo v početnějším peletonu než v roce minulém, počasí bylo příjemné, a tak celkem ujetých 50 km bylo pro všechny naprosto v  pohodě .

 

13.8.2011_ Memoriál Karla Kadeřábka – další ročník tradičního turnaje starých gard v Deštné, tentokrát opět za účasti pouze tří mužstev, Zruče n.Sázavou,Plavska a domácí Deštné. V prvním zápase jsme se utkali se Zručí a lepšímu soupeři jsme podlehli poměrně vysoko 0:4. Ve druhém utkání jsme se utkali opět s Plavskem a opět jsme prohráli o branku, a opět 2:3. Naše branky vstřelil Drs Luboš a Bušta.

 

3.-4.9.2011_ Zájezd na Šumavu – letošní zájezd směřoval tentokrát na Šumavu, konkrétně do obce Stachy, kde jsme také sehráli utkání s místní starou gardou. V utkání jsme vedli v poločase 1:3, nakonec jsme ale nestačili se silami, a utkání prohráli 4:3. Naše branky vstřelil Kučera Vl.  , Kučera  Vít a Maršák. Kromě fotbalu jsme ale absolvovali krásnou procházku podél řeky Vydry a exkursi do pivovaru ve Strakonicích, která sklidila velký úspěch….

 

16.9.2011_ Novosedly – Deštná 3:3 – v letošním roce jsme s Novosedly neprohráli, po vítězství v prvním zápase v Deštné jsme neprohráli ani v odvetě na hřišti v Novosedlech.

Branky za Deštnou: Bušta 2x, Kučera Vl.

 

1.10.2011_ Deštná – Černovice 4:2 – i ve druhém vzájemném utkání s týmem Černovic jsme dokázali vyhrát a úspěšně jsme tak zakončili podzimní část sezony, hrané na přírodní trávě.

Branky za Deštnou: Kučera Vl. 2x, Tomšů 2x

 

3.12.2011  Turnaj na UMT v Horním Zďáru – na tomto turnaji jsme se utkali nejprve s mužstvem domácího Žďáru a lepšímu soupeři jsme podlehli 8:4, když naše branky vstřelili:Kučera Vl. 2x,Tomšů a Drs L. Ve druhém utkání jsme porazili mužstvo složené z trenérů FK  J.Hradec po velice dobrém výkonu 5:2. Naše branky v zápase tentokrát stříleli: Kučera Vít 2x,Kučera Vl.,Trtík a Blažek M.

 

Úplně poslední akcí roku 2011 byl Vánoční turnaj trojic v nohejbale, hraný 27.12.2011 v tělocvičně v Deštné. Turnaje se tentokrát zúčastnilo celkem 12 hráčů ve čtyřech týmech. Turnaj se hrál dvoukolově a po všech odehraných zápasech  bylo následující pořadí: na 1. místě – Hanzálek,Kučera Vl.,Staněk Jan, na druhém místě byla trojice – Drs L.,Petrů Jar.,Staněk J, 3.místo obsadili -Vaverka,Petrů Jos.,Staněk Jiří a na pěkném  4.místě byla trojice  - Bušta,Pígl,Brožek.

 

Na fotbalových akcích se v roce 2011 podíleli následující hráči:

Brankáři:  Havlík, Koktavý, Staněk Jiří

Hráči v poli: Bušta,Drs L.,Drs M.,Hanzálek,Henze,Hořký P.,Kučera Vl.,Maršák,Martínek, Papež,Petrů Jaroslav, Petrů Josef, Pígl,Plachý M.,Poslušný, Rataj M.,Řepa Fr.st.,Staněk Jan, Šichta, Štefan,Tomšů, Trtík, Vojta a i letos výpomoc z řad mladších hráčů – Blažek M., Kučera Vít, Plachý T. Šašak D. … a další.

 

Závěrem je nutno ,  jako každoročně, poděkovat všem sponzorům, bez jejichž přispění by nebylo možné mnoho z akcí uskutečnit, manželkám a  přítelkyním za trpělivost a oddílu Sokol Deštná za to, že se všechny naše akce mohou uskutečňovat pod jeho hlavičkou.

                                                                                                                            

Milan Havlík – www.stara-garda-destna.wz.cz