< návrat zpět

Zhodnocení sezóny 2012

Stará garda Deštná – zhodnocení sezony 2012

V roce 2012 měli fotbalisté Staré gardy Sokola Deštná opět velice bohatý program, který čítal  11 samostatných zápasů a dva turnaje – Memoriál K.Kadeřábka v Deštné a turnaj v K.Řečici.

Celkem jsme tedy odehráli 15 utkání, z toho 6 vítězných, 4 skončili remízou a v 5-ti utkáních jsme odešli poraženi. Celkové skóre ze všech zápasů bylo mírně plusové pro nás, a to 56 : 53.

Na těchto vstřelených brankách se největší mírou podílel náš nejlepší střelec Vl. Kučera, který jich nastřílel rovných 28.

Dál se na vstřelených brankách podíleli:

Maršák – 6 branek

Josef Petrů – 5 branek

Tomšů – 4 branky

Bušta – 3 branky

Poslušný a Vojta – 2 branky

Šašek,Baláž,Henze,Papež,Melzoch a Štefan – 1 branka.

 

Sezona začala, jako každým rokem již 1. Ledna, kdy se uskutečnil tradiční zápas  „svobodní“proti „ ženatým“. Toto samozřejmě není pouze záležitostí Staré gardy, ale zahrát si přijdou všichni aktivní i neaktivní fotbalisté Sokola, kteří to po náročných silvestrovských oslavách zvládnou.

Dále pokračovala sezona takto:

30.3. – Stará garda – Sokol Deštná dorost  …..  3 : 3 (2:1)

Zasloužená remíza proti dorostu  Sokola Deštná. V poločase jsme vedli, proti běhavějším mladíkům jsme ale vedení nedokázali dotáhnout až do vítězného konce zápasu.

Branky za Starou gardu: Kučera Vl. – 2x, Petrů Jos. – 1e

6.4.  – Stará garda – Novosedly nad Nežárkou  …. 4 : 4 ( 2:1)

Ani ve druhém zápase jsme nedokázali udržet vedení z prvního poločasu a tak nakonec skončilo utkání proti našemu tradičnímu soupeř z Novosedel opět remízou.

Branky: Kučera Vl. – 3x , Papež – 1x

20.4. – Košice – Stará garda …. 2 : 6 (1:2)

Až ve třetím utkání jsme se dočkali vítězství, a obávaného soupeře jsme na jeho půdě porazily výrazným rozdílem

Branky: Maršák – 2x , Šašek,Baláž,Kučera Henze

4.5.  - Stará garda – Chotoviny … 5 : 0  (2:0)

K dalšímu zápasu jsme si pozvali pro nás dosud neznámého soupeře z Chotovin, a po velice dobrém výkonu a střeleckém koncertu Vladimíra Kučery jsme podruhé za sebou zvítězili rozdílem třídy.

Branky: Kučera Vl. – 5x

18.5. -  Myslkovice – Stará garda  … 1 : 3 (1:1)

Ani v pátém utkání za sebou jsme nezakusili hořkost porážky a dalšího našeho tradičního soupeře jsme porazili na jeho hřišti, když branky za nás vstřelili Kučera Vl, Melzoch a Tomšů.

1.6. – Černovice – Stará garda …. 3 : 0 (1:0)

K šestému utkání sezony jsme odjeli do Černovic, a tam zakusili poprvé hořkost porážky. Domácí byli po celý zápas lepším týmem, nám se střelecky vůbec nedařilo a tak jsme poprvé prohráli 3:0.

23.6. – Stará garda – Zruč nad Sázavou …. 2 : 6 (1:1)

Spřátelený oddíl ze Zruče si k nám přijel pro výrazné vítězství. První poločas pouťového utkání jsme sehráli s lepším a běhavějším soupeřem vyrovnanou partii, ve druhé půli již byli hosté ze Zruče jednoznačně lepší a po zásluze vyhráli.

Branky za Starou gardu: Vojta, Kučera Vl.

13.7. – Zruč nad Sázavou – Stará garda …. 7 : 6 (3:1)

I v následné odvetě jsme se Zručským týmem prohráli, i když již ne tak výrazným rozdílem, ale pouze o jednu branku. Domácí sice již vedli asi 5:1, v mohutném závěru jsme ale dokázali vyrovnat a domácí zvítězili šťastnou brankou až v samotném  závěru zápasu.

Branky: Kučera Vl.-4x, Petrů Jos.,Poslušný

11.8.  Memoriál Karla Kadeřábka

K dalšímu ročníku memoriálu jsme si pozvali soupeře ze šumavských Stach a staré pány Plavska a Zruč nad Sázavou.

První zápas : Stará garda – Stachy … 1 : 1 (0:0) , branku v zápase dal Kučera Vl.  Na penalty jsme potom zvítězili, když za nás proměnili Kučera,Štefan a Petrů Jos, a zaskvěl se náš gólman Koktavý, který dokázal tři penalty hostů chytit.

Druhý zápas: Zruč – Plavsko … 1:2 (1:1). Obhájci loňského prvenství nestačili na soupeře z Plavska a po prohře se museli spokojit pouze s utkáním o třetí místo.

O třetí místo:  Zruč – Stachy … 4:2 (2:1) V zápase o třetí místo přehrála Zruš soupeře ze Stach, který odehrál celý turnaj pouze v 11 ti lidech a tak mu v závěru zápasu již došly fyzické síly.

Finále: Stará garda – Plavsko … 4:5 (0:3) Ve finále jsme již prohrávali 0:4, přesto jsme dokázali srovnat na 4:4 a o remízu a penaltový rozstřel jsme přišli smolnou brankou až v samém závěru utkání. Naše branky vstřelili: Kučera Vl.- 3x, Petrů Jos.

8.9. – Dolní Chabry – Stará garda …. 5:6 (1:2)

Utkání s Dolními Chabry se hrálo během tradičního dvoudenního zájezdu Staré gardy do Prahy a okolí.

Zájezd se, jako každoročně, vydařil a po návštěvě Technického muzea a Zoologické zahrady v Praze jsme sehráli utkání proti staré gardě z Dolních Chaber, kam nás pozval bývalý Deštňák Vlasta Tomšů.

Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec v brankové přestřelce o jednu branku zvítězili.

Branky za Starou gardu: Tomšů Zd.-2x,Petrů Jos.,Bušta,Poslušný,Kučera Vl.

21.9. – Novosedly nad Nežárkou – Stará garda …. 2 : 2 (1:1)

I odveta s Novosedly skončila remízou, když naše branky vstřelili KučeraVl. a Vojta.

29.9. Turnaj v K.Řečici

Na turnaji jsme se nejprve utkali s domácí K.Řečicí, která byla hodně posílená o své bývalé hráče, kteří mnohdy ještě aktivně hrají v jiných týmech okresu a tak jsme na svého soupeře nestačili a prohráli poměrně značným rozdílem 8:2 po poločase 3:1, když naše branky vstřelili Petrů Jos, a Bušta.

V zápase o třetí místo jsme hráli proti Nové Bystřici, a v tomto utkání jsme zvítězili po dobrém výkonu 5:2 ( 3:1) a obsadili tak třetí místo v turnaji. Branky v tomto utkání vstřelili : Kučera Vl.-4x,Maršák

6.10. – Deštná – Černovice …. 7:4 (3:2)

K poslednímu zápasu sezony jsme si pozvali hráče Černovic. V tomto utkání jsme opět zahráli velice dobře a zvítězili 7:4.

Naše branky vstřelili: Maršák 3x, Kučera Vl.,Petrů Jos.,Tomšů a Bušta

 

Původně plánovaný turnaj V Horním Žďáře se neuskutečnil, a tak poslední akcí roku byl 6.ročník vánočního turnaje v nohejbale, kterého se tentokrát zúčastnilo 5 družstev. V turnaji ,hraném na dvě kola, zvítězilo  družstvo ve složení Vaverka , Kučera Vl.  a  Klokner Jan.

Na druhém místě skončilo družstvo ve složení Petrů Jaroslav,Staněk Jan, Šindelář  a Novotný.

Třetí skončili Hanzálek, Petrů Josef a Hrbek , a na čtvrtém místě družstvo Drs Luboš,Brožek a Staněk Jiří mladší . Na pěkném pátém místě potom skončilo družstvo ve složení Bušta, Rezek, Aujezdecký.

 

Na fotbalových akcích (zápasech) se jako hráči v tomto roce podíleli:

Brankáři: Havlík,Koktavý a Staněk Jiří

Obrana: Drs L., Petrů Jos., Petrů Jar., Plachý, Pígl, Šichta, Staněk H., Hořký, Šašek , Hanzálek,

Záloha: Drs M., Tomšů, Furták, Řepa Fr.ml.,Talián, Martínek,  Maršák, Vojta,  Trtík, Štefan, Papež

Útok: Kučera Vl., Bušta, Poslušný

Z řad mladších hráčů: Stejskal ,Kučera Vít, Baláž, Plachý, Henze, Melzoch

 

Závěrem celého zhodnocení je nutno poděkovat všem, co se na zajištění celého ročního programu podíleli. Organizačně  to byli  Drs Luboš a Kučera Vladimír ml. , a  sponzorsky  zejména následujícím firmy a osoby: Město Deštná,Oú Rosička,  Agra,  Destagro, Signum Č.B a Deštná,pekařství Rozsíval, zahradnictví Šimeček, restaurace pí. Štefanová, restaurace  u Mocnáře p. Drs Fr., Tiskovkáři a další.

 

Zvláštní poděkování patří, jako každoročně, rodině Kadeřábkových, která již tradičně zajišťuje memoriál Karla Kadeřábka a fotbalovému oddílu Sokol Deštná, pod jehož hlavičkou je činnost Staré gardy umožňována.

 

Fotografie a podrobnější komentáře některých akcí je možno si prohlédnout na našich webových stránkách, na internetové adrese:  www.stara-garda-destna.wz.cz