< návrat zpět

Zhodnocení sezóny 2013

Stará garda Deštná – zhodnocení sezony 2013

Fotbalový program Staré Gardy Sokola Deštná v roce 2013 byl oproti předchozím letům o něco méně náročný.

Přestože v původním plánu jsme měli odehrát 12 samostatných zápasů a dva turnaje – Memoriál K. Kadeřábka v Deštné a turnaj v Novosedlech nad Lužnicí, tentokrát se, bohužel, pět akcí z původního programu neuskutečnilo. Dvakrát pro nezpůsobilý terén (jednou sníh na našem hřišti a jednou hřiště pod vodou v Chotovinách), k jednomu zápasu do Košic jsme neodjeli pro nedostatečný počet hráčů, zápas v Mnichu byl zrušen pro kolizi jejich oslav s dohodnutým termínem utkání a k závěrečnému zápasu sezony se nedostavil soupeř z Černovic.

Nakonec jsme tedy odehráli 11 utkání (včetně utkání na turnajích), z toho letos pouze 2 vítězná, dvakrát jsme dokázali se soupeřem remízovat a v sedmi utkáních jsme, bohužel, odešli poraženi. Celkové skóre ze všech zápasů bylo v tomto roce záporné, a to 34 : 42.

Na těchto 34 vstřelených brankách se největší mírou podílel náš tradiční nejlepší střelec Vl. Kučera, který jich nastřílel 13, Dan Maršák dal branek 7, Pavel Anděl – 5, po 2 brankách nastříleli Petrů Josef a O. Rezek, a po jedné brance v této sezoně dali Bušta, Tomšů Zdeněk, Hanzálek, Pígl a Trtík.

Bohužel se projevuje to, že v Staré gardě přece jenom hráči (i když velice pomalu) stárnou a mnohdy proti nám nastupovaly týmy v průměru o dost mladší.

 

Z  mimofotbalových akcí se letos uskutečnila tradiční zabijačka, která se opět velice vydařila, a 7. Ročník vánočního turnaje v nohejbale.  Tradiční výlet na kolech se letos, pro kolizi původně daného termínu výletu s termínem oslav hasičů, nekonal. Nový termín, který by všem vyhovoval, se již, bohužel, nepovedlo najít.

 

Nyní již k jednotlivým akcím o trochu podrobněji:

Opět jsme začali sezonu, spolu se všemi, kteří se zvládli po Silvestrovských oslavách zúčastnit, 1. Ledna, a to tradičním zápasem „svobodní“proti „ ženatým“.

Následoval, nebo spíše měl následovat, tento program:

5.4.     Stará garda Deštná – Plavsko

Utkání se nehrálo, jelikož hřiště v Deštné bylo pod sněhem a nezpůsobilé ke hře.

19.4.   Košice  -  Stará garda Deštná

Ani toto utkání se nakonec neuskutečnilo, tentokrát ale pro malý počet našich hráčů, kteří by mohli do Košic k zápasu odjet.

24.4.  Tradiční zabijačka

Jak již bylo napsáno výše, opět se velice vydařila, počasí přálo a vrchní řezník a kuchař Honza Staněk měl, jako vždy, vše pod kontrolou a za vydatné pomoci mnoha dobrovolníků připravil vše k naprosté spokojenosti návštěvníků.

3.5.   Chotoviny  -  Stará garda Deštná

Ani do třetice se plánované fotbalové utkání neuskutečnilo, tentokrát pro nezpůsobilý terén soupeřova hřiště, které po trvajících deštích bylo pod vodou a tak Chotovinští zápas odvolali.

17.5.   Stará garda Deštná -K . Řečice … 1 : 5

Až čtvrté plánované utkání se uskutečnilo, soupeř z K. Řečice přijel s podstatně mladším a rozehranějším týmem a tak nás bez větších problémů dokázal porazit. Přes veškerou naši snahu nám dokázal vstřelit pět branek a porazit nás dosti velkým rozdílem.

Naší jedinou branku v utkání vstřelil Kučera Vl.

31.5.  Černovice – Stará garda Deštná …. 5 : 3

S tradičním soupeřem z Černovic jsme na jejich hřišti již dlouho nevyhráli, a ani tentokrát se to nepodařilo.

Přestože jsme v utkání vstřelili tři branky, přesto jsme odjeli poraženi 5:3.

Branky za nás v tomto utkání vstřelil Trtík, Pígl a O.Rezek.

15.6.  Mnich - Stará garda Deštná

Zápas v Mnichu se nakonec nekonal, jelikož původně dohodnutý termín hráčům Mnichu nevyhovoval a o naší Pouti, kdy chtěli mnichovští hrát, jsme již měli soupeře domluveného.

22.6. Stará garda Deštná – Dolní Chabry … 9 : 2

Na pouťové utkání jsme si pozvali Starou gardu Dolní Chabry. Hosté přijeli s týmem, který nám byl věkově blízký a po dobrém výkonu (a s pomocí i mladších borců) jsme je dokázali porazit dost krutým výsledkem 9:2.

V utkání se brankově prosadil Vl.Kučera, který dal hostům pět gólů, po jednom dále přidali Anděl, Maršák, Hanzálek a Rezek.

 

 

29.6.  Turnaj v Novosedlech nad Nežárkou

Na tomto turnaji jsme se utkali s dvěma soupeři, se kterými jsme dosud nehráli, a to s mužstvem z Okříšek a se Štěpánovicemi. S Okříškami jsme prohráli 3:1, když naší jedinou branku vstřelil Bušta a ve druhém zápase jsme remizovali se Štěpánovicemi 1:1, branku vstřelil Dan Maršák.

V turnaji jsme nakonec obsadili 3. místo.

12.7.  Zruč nad Sázavou – Stará garda Deštná …. 9 : 3

Do Zruče nad Sázavou zajíždíme již tradičně s podporou našich hezčích poloviček a po zápase je domácími vždy připraveno „drobné“ občerstvení.   Sportovní výkon je tudíž pouze jednou polovinou našeho snažení a ve druhém „poločase“ se potom snažíme domácím konkurovat i v jiných činnostech.

Na hřiště proti nám vyběhli borci, kteří v dresech Zruče ještě nastupují i v mistrovských utkáních, a tak jsme neměli moc šancí a prohráli poměrně vysokým rozdílem 9:3.

Naše branky v tomto zápase dávali Kučera, Maršák a Anděl.

27.7.  Košice – Stará garda Deštná …. 4 : 4

Napodruhé se nám již do Košic podařilo odjet a po vyrovnaném utkání jsme odvezli z Košic i vyrovnaný výsledek 4:4.

Naše branky vstřelili Kučera Vl. 2x, Maršák a Petrů Josef

17.8. Memoriál Karla Kadeřábka

Našeho tradičního turnaje se letos zúčastnila mužstva Zruče nad Sázavou, Kardašovi Řečice, Plavska a naše domácí mužstvo.

V rozřazovacím zápase jsme se utkali se Zručí nad Sázavou, a s podstatně mladším týmem jsme prohráli 1:4.

Branku vstřelil Kučera Vl.

O třetí místo jsme hráli s Plavskem, a ve vyrovnaném zápase jsme nakonec prohráli o jedinou branku 1:2. Naší branku vstřelil opět Vl. Kučera.

Ve finále potom porazilo mužstvo K. Řečice naše hosty ze Zruče a stalo se tak vítězem letošního turnaje.

7. – 8.9.  Zájezd do Všerub

Každoroční dvoudenní zájezd za kulturou a sportem zamířil tentokrát do městečka Všeruby, kousek za Plzní.

První den jsme cestou do Všerub navštívili zámek Orlík a v odpoledních hodinách jsme sehráli utkání s místní „starou gardou“. V celkem vyrovnaném utkání jsme nakonec prohráli 6:3, naše branky zaznamenali  Kučera Vl. 2x a Anděl.

Zajímavostí je, že po našem zápase se hrál jejich mistrák, ve kterém nastoupili asi čtyři borci, kteří hráli též proti nám, domácí prohráli a místní fanoušci to komentovali tak, že my jsme hráli podstatně lépe, než jejich „áčko“.

Večer jsme pak strávili v lesním hotýlku, ve kterém pracují deštňáci Kokešovi a druhý den jsme vyrazili do Plzně. Zde jsme navštívili Dinopark a v odpoledních hodinách jsme dorazili zpět do Deštné

20.9.  Plavsko – Stará garda Deštná … 1 : 7

K předposlednímu plánovanému utkání jsme jeli do Plavska. Soupeř, se kterým nemáme zrovna nejlepší bilanci vzájemných zápasů, tentokrát neměl svůj den, a tak se nám podařilo zvítězit velkým rozdílem 1:7.

Brankově se nejvíce prosadil Dan Maršák – 3 branky, po jedné brance dále přidali Anděl, Tomšů, Rezek a Petrů Josef.

5.10.   Stará garda Deštná – Černovice

K poslednímu zápasu sezony jsme si pozvali hráče Černovic, ti však na daný termín nedali dohromady dostatek hráčů, a tak se nakonec k zápasu do Deštné nedostavili.

 

Poslední akcí roku byl již 7. ročník vánočního turnaje v nohejbale. Po téměř celodenním snažení se nakonec na prvním místě umístnil tým ve složení Bušta, Petrů Josef a Kučera Vít, skóre setů 14:4.

Druhé místo: Stráský, Kučera Vl., Staněk Jan. – 13:5

Třetí místo: Hanzálek, Nacházel, Staněk Jiří – 10:10.

Nejstarším hráčem byl po zásluze vyhlášen Pavel Stráský, nejmladším Vítek Kučera, největším kecalem byl vyhlášen Zdeněk Tomšů a nejkrásnějším hráčem (naprosto suverénně) byl vyhlášen Milan Hanzálek – Hulis.

 

Na fotbalových akcích (zápasech) se jako hráči v tomto roce podíleli:

Brankáři: Havlík, Koktavý a Staněk Jiří

Obrana: Drs L., Petrů Jos., Petrů Jar., Plachý, Pígl, Šichta, Staněk Jan, Hořký, Šašek, Hanzálek,

Záloha: Drs M., Tomšů, Talián, Martínek, Maršák, Vojta, Trtík, Papež

Útok: Kučera Vl., Bušta, Poslušný, Rezek ,  Anděl…..

A další hráči z řad mladších……..

 

 

Závěrem celého zhodnocení je nutno poděkovat všem, co se na zajištění celého ročního programu podíleli. Organizačně to byli i v tomto roce Drs Luboš, Kučera Vladimír ml. a H. Staněk a sponzorsky zejména následujícím firmy a osoby: Město Deštná,Oú Rosička, Oú Drunče, Agra, Signum, pekařství Rozsíval, zahradnictví Šimeček, restaurace pí. Štefanová, restaurace u Mocnáře p. Drs. Fr., Tiskovkáři a další……….

 

Zvláštní poděkování patří, jako každoročně, rodině Kadeřábkových, která již tradičně zajišťuje memoriál Karla Kadeřábka a fotbalovému oddílu Sokol Deštná, pod jehož hlavičkou je činnost Staré gardy umožňována.

 

Fotografie a podrobnější komentáře z některých akcí je možno si prohlédnout na našich webových stránkách, na internetové adrese:  www.stara-garda-destna.wz.cz